Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Skład Zarządu Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Menu podmiotowe ›› Zarząd Województwa Opolskiego ›› Skład Zarządu 
Skład Zarządu

Stanisław Rakoczy
Wicemarszałek Województwa Opolskiego
pokój: 171
tel.: (+48) 77 54 16 523
fax: (+48) 77 54 16 518
email: s.rakoczy@opolskie.pl
Bezpośredni nadzór nad komórkami UMWO:

oświadczenia majątkowe:
Oświadczenie złożone w 2016 roku (oświadczenie złożone w związku z wyborem na stanowisko Wicemarszałka Województwa Opolskiego ) (PDF, 178.05 kB)

Biografia:
Interpelacje

Urodził się w 1958 roku w Biadaczu k. Kluczborka. Ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu oraz podyplomowe studia w zakresie kierowania i zarządzani w administracji rządowej i samorządowej.

W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Kluczborku, od 1999 roku przez dwie kadencje pełnił funkcję Starosty Kluczborskiego. Był wiceprzewodniczącym, później zaś przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Opolskiego, członkiem założycielem Związku Powiatów Polskich. Od wielu lat działa także na rzecz poprawy stanu środowiska w regionie. W latach 1994-1998 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Sejmiku Samorządowego Województwa Opolskiego. Był także członkiem rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

W wyborach samorządowych 2006 roku uzyskał mandat radnego powiatu kluczborskiego, ale zrezygnował z niego, obejmując stanowisko wicemarszałka województwa opolskiego, odpowiedzialnego za kulturę, edukację i ochronę zdrowia. Od tego roku pełni także funkcję prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej W wyborach parlamentarnych 2007 roku został wybrany na posła VI kadencji. W latach 2011-2015 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W roku 2014 uzyskał mandat radnego województwa. W 2015 został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

‹‹‹
 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-12-01
Liczba odwiedzin: 38392034
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.