Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego (lata 1998-2007 i I półrocze 2008 Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Menu podmiotowe ›› Województwo Opolskie ›› Informacja o Województwie ›› Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego (lata 1998-2007 i I półrocze 2008 
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego (lata 1998-2007 i I półrocze 2008
W końcu 2008 roku ukazała się publikacja pt: „Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego (lata 1998-2007 i I półrocze 2008 r.)”.

Opracowanie zawiera informacje na temat kształtowania się podstawowych zjawisk społeczno-gospodarczych w województwie opolskim na przestrzeni ostatnich lat. Tłem dla prezentowanych informacji są dane krajowe, a w niektórych przypadkach dane wybranych regionów europejskich, umożliwiające określenie stopnia konwergencji zewnętrznej Opolskiego z regionami we wschodnich Niemczech, Czechach oraz na Słowacji.

Materiał składa się z siedmiu części. Pierwsza z nich opisuje tendencje w obszarze demografii, a także prezentuje wyniki sondażu diagnostycznego dotyczącego warunków i jakości życia. Istotnym atutem sondażu jest wykorzystanie rezultatów kompleksowego badania opinii społecznej, realizowanego przez niezależny ośrodek badawczy, jakim jest Rada Monitoringu Społecznego.

Kolejne rozdziały dotyczą: rynku pracy, potencjału gospodarczego i atrakcyjności inwestycyjnej oraz szeroko pojętej przedsiębiorczości. Wykorzystano także wyniki, przeprowadzanego systematycznie przez Główny Urząd Statystyczny, badania koniunktury gospodarczej w województwie opolskim, co pozwoliło na ocenę i prognozę sytuacji opolskich przedsiębiorstw oraz analizę głównych barier przedsiębiorczości w regionie.

Ponadto w opracowaniu zawarto rozdział poświęcony zaangażowanemu w województwie opolskiemu kapitałowi zagranicznemu, a także po raz pierwszy scharakteryzowano dane dotyczące wymiany handlowej z zagranicą.

Każdy z rozdziałów raportu zakończono podsumowaniem, które pozwala na uzyskanie ogólnej wiedzy na temat kształtowania się zjawisk społeczno-gospodarczych w województwie opolskim.

Uzupełnieniem raportu jest syntetyczna część graficzna, w której zaprezentowano kształtowanie się wybranych wielkości społeczno-gospodarczych w latach 1998-2007.

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego (lata 1998-2007 i I półrocze 2008 (PDF, 21014.7 kB)
Informację wprowadził (a): Iwona Marek (2009-03-17 13:10:11)
Informację zmodyfikował (a): Iwona Marek (2009-03-17 13:37:04)
 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-12-01
Liczba odwiedzin: 37889174
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.