Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Aktualności Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Aktualności ›› Wydarzenia 
Wędkarstwo łączy pasję z gospodarką
23 listopada 2016
1 grudnia 2016
30 listopada 2016
30 listopada 2016
29 listopada 2016
28 listopada 2016
28 listopada 2016
25 listopada 2016
24 listopada 2016
24 listopada 2016
24 listopada 2016
Województwo opolskie z kilkunastoma zbiornikami wodnymi, rzekami oraz zapleczem w postaci bazy hotelowej i gastronomicznej, bogatej oferty kulturalnej może być wspaniałym zapleczem dla uprawiających wędkarstwo.
Takie przesłanie wynikało z konferencji poświęconej turystyce wędkarskiej, która odbyła się 23 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego.
- Wędkarstwo, to hobby, które może stać się jednym z naszych atutów gospodarczych – mówił wicemarszałek Stanisław Rakoczy, otwierając konferencję. Zapowiedział też wydanie przez UMWO przewodnika wędkarskiego, który będzie zawierał propozycję pobytu w regionie dla wędkarzy miejscowych i przyjezdnych.
Wicemarszałek Rakoczy oraz Antoni Konopka, członek Zarządu Województwa, złożyli gratulacje opolskim wędkarzom-laureatom zawodów międzynarodowych i krajowych – Joannie Drgas, drużynowej mistrzyni świata w wędkarstwie spławikowym w Hiszpanii w roku 2016, Markowi Kwiecińskiemu, który w tym roku zajął trzecie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spławikowym oraz Marcinowi Wacha, zdobywcy trzeciego miejsca w Grand Prix Polski w Wędkarstwie Spławikowym.

Bartosz Ostrowski, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UMWO, mówił, iż Polski Związek Wędkarski jest najliczniejszym w kraju stowarzyszeniem – w Polsce liczy 630 tys. członków, w województwie opolskim –ponad 24 tysiące. W Polsce produkuje się rocznie 22 tysięcy jachtów, na Opolszczyźnie firma Viking w Siołkowicach specjalizuje się w produkcji nowoczesnych łodzi, które eksportuje do kilkunastu krajów świata. Na amatorów wędkarstwa czekają w regionie 82 hotele z 3600 miejsc noclegowych, pięknie zagospodarowane akweny w Otmuchowie, Nysie, Turawie.

O jednym z nowszych nabytków inżynierii wodnej – zbiorniku retencyjnym w Kluczborku – mówił burmistrz tego miasta, Jarosław Kielar. Zagospodarowane tereny rekreacyjne – ścieżki rowerowe, plaża na 2 tysiące osób, ścieżki biegowe, place zabaw, a w sąsiedztwie duży ośrodek sportowy, który niemal przez cały sezon jest wykorzystywany na zgrupowania - wymieniał.
Marian Magdziarz, pełnomocnik Zarządu Okręgu PZW w Opolu, informował, że około miliona złotych Związek przeznacza na produkcję ryb, jej część ma charakter komercyjny. Za uzyskane pieniądze kupowany jest narybek tych gatunków, które na Opolszczyźnie nie występują.

MS
Archiwum
‹‹‹
Informację wprowadził (a): Violetta Ruszczewska (2016-11-23 13:41:42)
Informację zmodyfikował (a): Violetta Ruszczewska (2016-11-24 13:48:51)
 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-12-01
Liczba odwiedzin: 37796850
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.