Strona główna BIP Wersja chińska Wersja włoska Wersja hiszpańska Wersja ukraińska Wersja czeska Wersja niemiecka Wersja rosyjska Wersja francuska Wersja angielska
Szukaj
O regionie
Gospodarka
Rolnictwo
Turystyka
Sport
Kultura
Nauka i edukacja
Rozwój regionalny
Współpraca z zagranicą
Fundusze Europejskie
Środowisko
Obsługa klienta
Tablica informacyjna
Prawo
Centrum prasowe
Organiz. pozarządowe
 Aktualności Powiększ tekst Zmniejsz tekst Powrót
 Aktualności ›› Wydarzenia 
Konferencja podsumowując cykl szkoleń i warsztatów
14 lutego 2008
[Galeria zdjęć]
1 grudnia 2016
30 listopada 2016
30 listopada 2016
29 listopada 2016
28 listopada 2016
28 listopada 2016
25 listopada 2016
24 listopada 2016
24 listopada 2016
24 listopada 2016
Czternaście opolskich gmin uczestniczy w drugiej edycji projektu „Gmina atrakcyjna dla inwestora”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.
Projekt rozpoczął się pod koniec września 2007 roku, jego uczestnicy zakończyli już cykl wykładów i warsztatów, w trakcie których uczyli się umiejętności przygotowania oferty inwestycyjnej i wizyty w gminie potencjalnych przedsiębiorców, uczono ich jak opracowywać foldery informacyjne, jak prowadzić negocjacje, na co zwracać uwagę, gdy inwestor pochodzi z innej strefy kulturowej. Teraz uczestników czeka opracowanie profesjonalnych ofert inwestycyjnych oraz wizyty audytorów w ich terenie, które zakończą się wydaniem certyfikatów dla gminy oraz menadżera. Podsumowanie projektu planowane jest na czerwiec tego roku.

Projekt „Gmina atrakcyjna dla inwestora" z okazji swojego półmetka, zgromadził na opolskim Ostrówku jego uczestników oraz wójtów i burmistrzów, których gminy biorą w nim udział.

Swoje oferty inwestycyjne prezentowali z dużą swadą Alina Foryś z Prudnika, Aleksandra Gruszka z Dąbrowy oraz Piotr Stachura z Paczkowa.

Zdaniem Mieczysława Bąka z firmy Jarpol Enterprise, opolski projekt należy do najlepszych w kraju. Łączy bowiem wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi, a także weryfikuje przygotowane oferty w terenie.

Wicemarszałek Józef Kotyś uważa, że bez profesjonalnych kadr w gminie i dobrze przygotowanych ofert trudno dzisiaj pozyskać inwestora. - Nieraz - zauważa - jakiś teren przez wiele lat nie znajduje nabywcy, a potem nagle dobrze się sprzedaje. Trzeba mieć dobrze przygotowane oferty, by zaspokoić nawet najbardziej wygórowane żądania.

Dla przypomnienia: w pierwszej edycji projektu „Gmina atrakcyjna dla inwestora" uczestniczyły 44 osoby, certyfikat uzyskało 16 osób i tyleż gmin.

Więcej informacji o samym projekcie na stronie umwo.opole.pl/serwis/...
Archiwum
‹‹‹
Informację wprowadził (a): Violetta Ruszczewska (2008-02-14 10:47:23)
Informację zmodyfikował (a): Violetta Ruszczewska (2008-03-10 09:34:09)
 Zobacz także PDF - pliki PDF  Powiększ tekst - powiększ tekst  Zmniejsz tekst - pomniejsz tekst  Drukuj - wydrukuj  Do góry
Data aktualizacji: 2016-12-01
Liczba odwiedzin: 38355043
 
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności.