Książka teleadresowa Tapety pulpitu Mapa serwisu Wyślij pocztówkę Dla niepełnosprawnych Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna
Co nowego Menu podmiotowe Menu tematyczne Inne
Regiony partnerskiePowiększ tekst Zmniejsz tekst Drukuj Powrót
Inne ›› Współpraca z Zagranicą ›› Regiony partnerskie 
Umowy, porozumienia i listy intencyjne dot. współpracy zagranicznej Województwa Opolskiego

Samorząd Województwa Opolskiego podpisał od początku 1999 roku następujące porozumienia, listy intencyjne i deklaracje współpracy:


Intensywną, bezpośrednią współpracę z partnerami zagranicznymi prowadzi także wiele instytucji działających na terenie Województwa Opolskiego: uczelnie i instytuty naukowe, instytucje gospodarcze, instytucje pozarządowe. Obejmuje ona m.in. współdziałanie w sferze naukowej, naukowo-technicznej, promocję gospodarczą województwa opolskiego oraz wymianę doświadczeń w dziedzinie rozwoju regionalnego.

Współpracę zagraniczną od wielu lat prowadzą również gminy, z których wiele ma podpisane indywidualne umowy i porozumienia o współpracy i partnerstwie. Dotyczą one najczęściej wymiany doświadczeń na polu gospodarczym i samorządowym, bezpośrednich kontaktów mieszkańców gmin partnerskich, wymiany grup młodzieżowych i artystycznych, organizacji wspólnych imprez kulturalnych i sportowych. Także powiaty województwa opolskiego podpisują porozumienia o partnerstwie z regionami innych państw, najczęściej Niemiec i Czech.

Szczegółowe sprawozdania nt. współpracy Województwa z zagranicą znaleźć można na podstronie "Sprawozdania"

Góra
Informację zmodyfikował (a): Marzena Lukowska (2014-07-30 13:44:47)
Data aktualizacji: 2020-01-02
Liczba odwiedzin: 3206
Administracja Redakcja BIP Rejestr zmian
wykonanie P®ESTO